• ساعت : ۹:۳۲:۵۳
  • تاريخ :
     ۱۳۹۷/۰۵/۲۱ 
  • تعداد بازدید : 661
همكاری صنایع سیمان و آلومینیوم امارات متحده برای تامین سوخت های جایگزین

یک شرکت صنعتی فعال در حوزه صنعت آلومینیوم امارات متحده عربی، قراردادی را با شرکت سیمان خلیج فارس این کشور به منظور تامین سوخت جایگزین مورد نیاز با محصولی جانبی از فرآیند ذوب آلومینیوم در سه سال آینده به امضا رسانده است.


به گزارش سیمان خبر، هرچند شرکت EGA از سال ۲۰۱۰ با صنایع سیمان در ارتباط بوده ولی این اولین بار است که به صورت مستقیم با یک شرکت سیمانی قرارداد امضا کرده است. این شرکت قصد دارد در یکی از خطوط فرآوری تازه تاسیس خود ماده بازیافتی از فرآیند ذوب آلومینیوم به نام Spent Pot lining-SPL را برای استفاده مستقیم در صنعت سیمان به عنوان سوخت جایگزین و ماده اولیه تولید نماید.

عبدالله کالبان، مدیر عامل و مدیر اجرایی EGA، گفت: این توافق مستقیم با شرکت سیمان خلیج فارس، نقطه عطفی در حرکت ما برای تبدیل محصولات جانبی به محصولاتی با ارزش افزوده برای استفاده از آنها به عنوان مواد اولیه برای صنایع دیگر است. 

وی افزود: پیدا کردن راه حل های اقتصادی برای تبدیل مواد زاید و زباله های صنعتی با توجه به اهداف زیست محیطی چشم انداز امارات متحده عربی برای سال ۲۰۲۱ در دستور کار ماست.

مدیر شرکت سیمان خلیج فارس نیز در این ارتباط گفت: شرکت ما یک شرکت با استانداردهای جهانی است که از فناوری های جدید استفاده می کند و ما واقعا خوشحالیم که استفاده از مواد زائد را در جهت حفظ منابع طبیعی و حفاظت از محیط زیست ترویج کنیم.

وی افزود: برای استفاده از این فناوری به عنوان سوخت جایگزین از سال ۲۰۱۵  اقداماتی صورت گرفته و آزمایشاتی طی این مدت برای حصول نتیجه انجام شده است.


امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.5.4.0
    V5.5.4.0