دوشنبه, 28 آبان 1397
عنوان : ۳.۶ میلیون تن؛ حجم صادرات سیمان
کد خبر : ۲۲۰۴
تاريخ :
 ۱۳۹۷/۰۴/۳۰ 
ساعت : ۱۰:۲:۳۰

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

: تاریخ انتشار
بر اساس تازه‌ترین آمار گمرک از تجارت خارجی سه ماهه نخست سال جاری ایران، در این مدت در مجموع سه میلیون و ۶۳۶ هزار تن انواع سیمان و کلینکر از ایران صادر شده است . 


بر اساس تازه‌ترین آمار گمرک از تجارت خارجی سه ماهه نخست سال جاری ایران، در این مدت در مجموع سه میلیون و ۶۳۶ هزار تن انواع سیمان و کلینکر از ایران صادر شده است که ارزش دلاری آن رقمی در حدود ۱۲۴ میلیون و ۳۱۲ هزار دلار می‌شود.


از این مقدار، یک میلیون و ۶۸۴ هزار تن به ارزش ۴۷ میلیون و ۶۳۹ هزار دلار سیمان‌های پودرنشده موسوم به کلینکر بوده است.


کویت، عراق، افغانستان و بنگلادش مهم‌ترین مقصدهای صادراتی سیمان ایران در بهار امسال بوده‌اند؛ به طوریکه در این مدت بیش از ۲۷ میلیون دلار از مجموع کل صادرات سیمان ایران به کویت، بیش از ۲۰ میلیون دلار به عراق، بیش از ۲۰ میلیون دلار به افغانستان و بیش از ۱۵ میلیون دلار به بنگلادش صادر شده است.


در مجموع می‌توان گفت که سیمان ایران حداقل به ۲۷ کشور خارجی صادر می‌شود و این در حالی است که اگر صادرات با همین روند ادامه پیدا کند در پایان سال جاری شاهد صادرات بیش از ۱۴ میلیون تن سیمان از ایران خواهیم بود.


صادرات سیمان در بهار سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته اندکی افزایش یافته است، به طوریکه در سه ماه نخست سال ۱۳۹۶، به میزان سه میلیون و ۴۷۵ هزار تن سیمان به ارزش ۱۱۳ میلیون و ۴۰۰ هزار  دلار از ایران صادر شده بود.


البته این در حالی است که گفته می‌شود صادرات سیمان ایران به عراق با مشکل مواجه شده است و ایران به ندرت بازار عراق خود را از دست خواهد داد و باید به دنبال بازار جدیدی باشدنمایش تعداد بازدیدها : 315

پورتال شرکت سیمان خوزستان

DOURAN Portal V4.0.0.0

V4.0.0.0