جمعه, 30 شهريور 1397
عنوان : پیش بینی منفی برای سیمان ایران در سال2018
کد خبر : ۲۱۸۳
تاريخ :
 ۱۳۹۶/۱۰/۰۲ 
ساعت : ۸:۲۴:۳۱

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

تولید سیمان ایران طی ۱۲ ماه گذشته ۳.۷ درصد کاهش یافته و پیش بینی می‌شود رتبه دوم ایران از دومین صادرکننده بزرگ سیمان به هشتمین کشور در سال ۲۰۱۸ تنزل پیدا کند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس به نقل از سمنت، بنابه آمارهای رسمی موجود تولید سیمان ایران طی ۱۲ ماه گذشته به ۲۸.۵ میلیون تن در 6 ماه نخست سال مالی جاری رسیده است.

علی‌رغم کاهش تولید سیمان ایران ظرفیت تولید این محصول در سال ۲۰۱۷ در این کشور از ۷۲ میلیون تن به ۸۳ میلیون تن افزایش یافته است. کاهش صادرات سیمان ایران به این معنا است که این کشور رتبه خود به عنوان دومین صادرکننده سیمان در جهان در سال ۲۰۱۴ را از دست داده است. رتبه ایران در سال ۲۰۱۶ به سومین کشور صادرکننده سیمان در جهان تقلیل یافت و پیش‌بینی می‌شود در سال ۲۰۱۸ به هشتمین کشور صادرکننده سیمان تنزل یابد.

عبدالرضا شیخان دبیرکل انجمن تولیدکنندگان سیمان ایران با رد ادعای بی‌کیفیت بودن سیمان ایران و پس فرستاده شدن سیمان صادراتی از روسیه گفت: در 7 ماه نخست سال مالی جاری ایران ۵۵ هزار تن سیمان به روسیه صادر کرده است.

اعمال تحریم از سوی عراق در واردات سیمان به بهانه کیفیت پایین که در سال ۲۱۰۵ اعمال شد علی‌رغم اینکه پس از چند ماه لغو شد باعث شد تا اقبال ایران در بزرگترین بازار صادراتی سیمان خود کاهش یابد.عراق حدود ۵۰ درصد از کل صادرات سیمان ایران را وارد می‌کرد اما اعمال تحریم مذکور باعث شد تا محبوبیت سیمان ایران در عراق کاهش یابد.
نمایش تعداد بازدیدها : 881

پورتال شرکت سیمان خوزستان

DOURAN Portal V4.0.0.0

V4.0.0.0